Danes smo na naši šoli imeli poseben obisk. Obiskali so nas namreč mladostniki z Dawnovim sindromom.
Veliko smo se pogovarjali, igrali in nekaj malega skupaj tudi ustvarili. Na koncu šolskega dela pa smo celo igrali skupaj košarko.
Res je bilo nepozabno!
Pa še nekaj o projektu “NAŠA TRGOVINCA” katerega koordinatorka sem.

Že tretje leto poteka na naši šoli dobrodelni projekt “NAŠA TRGOVINCA”, kjer zbiramo ženska, moška in otroška oblačila – rabljena, a še vedno nosljiva in oprana. Prav tako zbiramo igrače in knjige.

Projekt poteka v sodelovanju z društvom Verjamem vate in Našo trgovinco, ki ima svoj sedež v Domžalah. V tej trgovinci delajo ljudje s posebnimi potrebami (dawnov sindrom), katerih mame so trgovinco ustanovile z željo, da bi se njihovi posebni otroci počutili družbi enakovredne, koristne in zaželjene.
V ta namen celo leto zbiram stvari, ki jih ne potrebujemo več in jih skupaj z njimi ponovno “oživimo”.
Vabim vas, da pobrskate po svoji omari in prinesete stvari, ki jih ne potrebujete več.
 Bodimo vzor otrokom.
Upam, da skupaj naredimo veliko dobrega.
Kontaktna oseba: Urška Jančar, 3.b (ali učiteljica razreda)
Več informacij najdete tudi tukaj: