V mesecu decembru smo se tudi na naši šoli pridružili maratonu pisanja apelov PIŠEM ZA PRAVICE, ki ga vsako leto organizira Amnesty International Slovenija. Z učenci se veliko pogovarjamo o sprejemanju drugačnosti, o spoštovanju človekovih pravic in hkrati izpolnjevanju svojih dolžnosti, o kršenju človekovih pravic po svetu in tudi pri nas. Učence učim razmišljati s svojo glavo, ob tem pa imeti odprto srce in spoštljiv odnos do soljudi, živali, narave. Čeprav so moji učenci šele četrtošolci, se vsega tega zelo dobro zavedajo in jim ni vseeno, v kakšnem svetu bodo odraščali in živeli. Prav zato nas je še posebej pritegnil primer in klic na pomoč naših sodržavljanov, prebivalcev Anhovega, ki že predolgo let živijo pod oblaki onesnaženega zraka. Napisali so čudovita pisma, ki so ganila tudi moje srce. Upam, da jih bodo tako prebrali, začutili in uslišali tudi naslovljeni. Za sodelovanje smo prejeli tudi priznanje.

Nataša Golec