V sredo, 23.10.2019, smo se na šolskem igrišču zbrali nekateri učenci šestih, četrtih in drugih razredov. Četrtna skupnost Rožnik in okoljevarstveno društvo Paz!park, sta šoli poklonila dve sadni drevesi, jablano in češnjo. Hišnik je na travniku izkopal luknji, da smo mi popoldne lahko posadili drevesi. Članice Paz!parka so otroke vodile čez vse faze sajenja. Izkopano zemljo so zmešali s kompostno, razrahljali korenine sadik, dodali mineralni dodatek, da se bosta drevesi lažje ukoreninili, pridno sproti zasipavali sadilno jamo in teptali zemljo s svojimi nogami, da bo vse trdno in da vremenske ujme drevesoma ne bodo prišle do živega. Na koncu smo s hišnikovo pomočjo dodali še oporo treh količkov in drevesi privezali, da bosta lažje rasli v svojo pokončnost in naše veselje.
Hvala Četrtni skupnosti, društvu, našemu vodstvu, da smo lahko ta dan tako uživali. Pa še vreme nam je na vso moč služilo. Hvala vsem.
V svojem imenu in imenu šolarjev vam želimo lep dan.
Joži Okorn
Dostopnost