Skoči na glavno vsebino
Select Page

Od 17. 10.  do 24. 10. 2022 bo naša šola sodelovala v akciji TOM telefona –TOM potuje, otroke obiskuje. Namen akcije je, da se otroke seznani s TOM telefonom in jim ga približa kot enega izmed virov pomoči, kadar se znajdejo v stiski, imajo vprašanje ali potrebujejo pogovor.

V sklopu akcije TOM nahrbtniki potujejo po vseh slovenskih regijah in obiskujejo osnovne šole. Vsaka šola, ki se vključi, gosti nahrbtnik 7 dni in v tem času z učenci od  4. do 9. razreda izvede delavnico o TOM telefonu, ki bo otroke in mladostnike opomnila, da lahko anonimno in brezplačno kontaktirajo TOM vsakič, ko potrebujejo pogovor.

TOM telefon je edinstveni program, ki že 31 let zagotavlja pomembno vez med svetovalci-prostovoljci in mladostniki, ki na poti odraščanja iščejo odgovore na svoja vprašanja ali življenjske stiske. TOM spodbuja k pogumu ter opolnomoči otroke in mladostnike pri iskanju rešitev. V sklopu akcije nas je nagovoril tudi predsednik TOM telefona g. Albert Mrgole:

https://www.youtube.com/watch?v=bBTgVV6Vk-4&t=3s

Dostopnost