TEDEN RDEČEGA KRIŽA SLOVENIJE, 8. – 15. maj

DOBRODELNA AKCIJA »OTROCI ZA OTROKE – ZBERIMO ŠOLSKE POTREBŠČINE«

Spoštovani starši, dragi učenci!

Ideja o Rdečem križu se je rodila leta 1859, ko je bil ženevski trgovski potnik, Henry Dunat, priča posledicam bitke pri Solferinu v Italiji. Henry se je ob videnem odzval humano in človekoljubno, ko je organiziral pomoč vsem ranjenim vojakom. Z mislijo na človeka, ki je s svojim zgledom in solidarnostjo poskrbel za soljudi, vsako leto, v tednu od 8. do 15. maja, obeležujemo Teden Rdečega križa Slovenije. Danes, ko smo ponovno priča vojnim grozotam, ima ta Teden še poseben pomen in težo.

 Skupaj z Območnim združenjem RK Ljubljana bomo v Tednu Rdečega križa Slovenije organizirali že tradicionalno dobrodelno akcijo OTROCI ZA OTROKE, ki je namenjena krepitvi solidarnosti in sočutja med mladimi. Zbirali bomo NOVE šolske potrebščine: barvice, flomastre, zvezke, voščenke, ravnila, radirke, kolaž papir, torbice …

Podarjene stvari prinesite od 9. do 13. maja:

  • v učilnico 1. d (učiteljici Renati Kreissler – dopoldan) ali
  • v učilnico 2. a (učiteljici Jani Suhadolc – popoldan)

Zbrane šolske potrebščine bodo na Rdečem križu namenili otrokom iz materialno ogroženih družin.

HVALA V IMENU VSEH OTROK, KI JIH BOMO SKUPAJ RAZVESELILI!

Učiteljici:                                                                                                                                     Ravnateljica:
Jana Suhadolc                                                                                                                            Marjanca Vampelj
Renata Kreissler

 

Dostopnost