Vpis v 1. razred

Spoštovani starši!

Bliža se vsakoletni februarski vpis v prvi razred osnovne šole. Vpis je obvezen za otroke, ki so rojeni od 1. 1. 2018 do 31. 12. 2018. Starši morate vpisati v 1. razred osnovne šole otroke, ki bodo v koledarskem letu, v katerem bodo začeli obiskovati šolo, dopolnili šest let starosti.

Tudi lanskoletni odloženi otroci boste po pošti prejeli vabilo na vpis, na katerega se boste prijavili elektronsko (po spodaj navedenem postopku).

I. OSNOVNE INFORMACIJE O POTEKU VPISA

Vpis bo potekal od ponedeljka, 12. 2. 2024, do četrtka, 15. 2. 2024, v dopoldanskih in popoldanskih terminih.

Spletni obrazec za rezervacijo dopoldanskih in popoldanskih terminov vpisa bo dostopen od četrtka, 1. 2. 2024, do četrtka, 8. 2. 2024. Povezavo do spletnega obrazca oziroma QR kodo boste/ste dobili v dopisu po navadni pošti na naslov vašega otroka. Če potrebujete dodatne informacije glede spletne rezervacije termina, se obrnite na šolsko svetovalno službo oz. navedene kontakte spodaj.

VPIS BO POTEKAL V PROSTORIH ŠOLE: Cesta na Bokalce 1, 1000 Ljubljana.

Vpisna mesta bodo označena na glavnem vhodu šole.

Prosimo vas, da imate ob vpisu s seboj:

– svoj osebni dokument,

– osebni dokument otroka,

– ter izpolnjen vprašalnik, ki ste ga prejeli po pošti skupaj z vabilom.

V primeru, da razpolagate z dokumentacijo o prepoznanih zdravstvenih posebnostih ali posebnih potrebah otroka (npr. izvid, zapisnik multidisciplinarnega tima ipd.), vas prosimo, da dokumente prinesete s seboj.

II. PREPIS NA DRUGO OSNOVNO ŠOLO

Tudi če želite otroka prepisati na drugo šolo, se v času vpisa zglasite na matični šoli, kamor boste najprej vpisali otroka (torej pri nas). Po opravljenem vpisu na matični šoli pa lahko v roku 14 dni na želeni šoli vložite prošnjo za prepis. Dodatne informacije o postopku prepisa dobite v svetovalni službi na želeni osnovni šoli.

Če potrebujete dodatna pojasnila glede poteka vpisa, nas prosim, kontaktirajte po elektronski pošti ali telefonu.

Kontakti šolske svetovalne službe:

MAJA HABICHT GORIČKI: maja.habicht-goricki@os-vrhovci.si; telefon 01 423 03 75

TADEJA PUST SAMOTORČAN: tadeja.pust@os-vrhovci.si; telefon 01 423 03 75

JERNEJ JURČEC: jernej.jurcec@os-vrhovci.si; telefon 01 423 03 80

VPIS V KRAJŠI PROGRAM VRTCA:

Vir: