14. , 15. in 16. 11. je na šoli potekalo šolsko tekmovanje v računalniškem mišljenju Bober. Tekmovanje je potekalo v dveh starostnih kategorijah. Učenke in učenci 4. in 5. razredov so tekmovali v kategoriji Bobrček, 6., 7. , 8. in 9. razredi pa v kategoriji Mladi bober. Tekmovanja se je udeležilo 34 učenk in učencev.

Meje za podelitev bronastih priznanj na državni ravni so:

v 4. razredu 7 točk,

v 5. razredu 9 točk,

v 6. razredu 7 točk,

v 7. razredu 9 točk,

v 8. razredu 7 točk,

v 9. razredu 8 točk,

9 najuspešnejših iz 4. in 5. razredov je usvojilo bronasta priznanja.

4. razred: Jens Čergan, Gašper Grabrijan, Vito Rahten, Jan Rožič, Mia Ule, Egor Vinogradov in Lovro Zalaznik.

5. razred: Orion Vanič in Jaša Virant.

14 najuspešnejših iz 6., 7., 8. in 9. razredov je usvojilo bronasta priznanja.

6. razred: Ruben Balkovec, Ema Kragelj, Filip Oven in Mark Ucman.

7. razred: Peter Cencelj in Jure Hanc.

8. razred: Žiga Majc.

9. razred: Ela Biasizzo, Svit Černigoj, Jaka Kostanjšek, Tibor Maček, Lucija Oven, Timotej Pajntar in Brina Verovnik.

Po zaključenem šolskem delu tekmovanja nas v soboto, 13. 1. 2024 čaka še državno tekmovanje. V vsakem razredu se je na državno tekmovanje uvrstilo več kot 1 % najboljših tekmovalcev iz svojega razreda. Meje za uvrstitev na državno tekmovanje, ki bo v soboto, 13. 1. 2024, na Fakulteti za elektrotehniko, računalništvo in informatiko v Mariboru, so naslednje:

6. razred – 12 točk in več,
7. razred – 13 točk in več,
8. razred – 11 točk in več,
9. razred – 12 točk in več,

Učenka Ela Biasizzo iz 9. razreda je dosegla mejo 12 točk in več in se je uvrstila na državno tekmovanje.

Vsem tekmovalcem iskrene čestitke za sodelovanje in usvojena bronasta priznanja ter uvrstitve na državno tekmovanje.