Skoči na glavno vsebino
Select Page

V decembru smo se učiteljice, ki skrbimo za nadarjene učence in interesno dejavnost Radovedni, odločile, da bomo na turistični ogled Ljubljane in decembrske lučke povabile popolnoma vse učence. Ko smo skrbno preštele vse, smo ugotovile, da nas bo res veliko, saj smo prišle do števila 89. Zaradi organizacije smo razdelile prijavnice in prosile učence, da jih čim prej vrnejo, ko pa smo se v petek, 15. 12. 2023, odpravili na ogled našega glavnega mesta, nas je bilo žal veliko manj.

Ogled smo pričeli na Čopovi ulici, kjer smo najprej prebrali napis na tleh, ki nas je popeljal do Prešernovega spomenika, ob katerem smo iskali Julijo Primic. Pot nas je vodila do mestne hiše, kjer smo si ogledali Robbov in Narcisov vodnjak, deli Francesca Robbe. Ogled nas je vodil po stari Ljubljani do Čevljarskega mostu, kjer smo se spomnili zgodb o goljufivih mesarjih in pekih, ki so jih v pleteni košari potapljali v Ljubljanico.

Polni novega znanja smo ogled zaključili s sprehodom med prečudovitimi lučkami in občudovanjem našega glavnega mesta.

Mentorice: Maja Habicht Gorički, Joži Okorn, Senja Školc Sušnik

 

Dostopnost