Skoči na glavno vsebino
Select Page

Društvo za  zdravje srca in ožilja Slovenije je že enajsto leto izvedlo projekt Mladi obračamo svet, poznan tudi pod imenom Srček Bimbam, ki ga sofinancira Mestna občina Ljubljana. Vanj se je to šolsko leto vključilo 130 učencev prve triade naše osnovne šole. Samostojno in s pomočjo odraslih so otroci poiskali odgovore o tem, kako deluje srce. Skrbno so preverili in zapisali meritve petih dni s podatki o številu ur, ki so jih porabili za spanje, športne aktivnosti in hojo, za aktivnosti pred računalniki, televizijo, telefonom. Prešteli so tudi število zdravih vitaminskih obrokov ter število primerov, ko se niso uspeli izogniti nezdravi prehrani.

Društvo nam je ob zaključku projekta poslalo priznanja in nekaj nogometnih žog.

Hvala vsem za trud, sodelovanje in še naprej skupaj skrbimo za zdrave srčke!

Vodja projekta: Renata Kreissler

 

 

                                                                                

 

Dostopnost