»VRHOVŠKA VREČA – BOŽIČNA SREČA«

Če želimo, da ima naše življenje vrednost, moramo razviti osnovne pozitivne človeške vrednote TOPLINO, PRIJAZNOST IN SOČUTJE. (Dalai Lame)

DOBRODELNA AKCIJA

»VRHOVŠKA VREČA – BOŽIČNA SREČA«

Na šoli vsako leto poteka  decembrska dobrodelna akcija Vrhovška vreča – božična sreča, ki je namenjena otrokom iz socialno šibkih družin. S pomočjo Zveze prijateljev mladine Vič pridobimo imena, podatke o otrocih, ki potrebujejo pomoč. Vsakemu oddelku na šoli je dodeljen en otrok, za katerega  učenci zbirajo oblačila, knjige, igrače, priboljške … kar potrebuje in si želi. Dodamo tudi priboljške za starše.

Pri akciji sodelujejo tudi starši in učitelji, ki  so s  svojim srcem in  predanostjo spodbujajo učence pomagati sočloveku in uresničevati naš cilj.

V pravljičnem decembru se trudimo razveseliti in pričarati nasmeh otokom, ki potrebujejo našo pomoč.

Bernarda Frass, idejni vodja akcije