Skoči na glavno vsebino
Select Page

NACIONALNI MESEC SKUPNEGA BRANJA 2019 

BEREMO SKUPAJ

Letošnji NACIONALNI MESEC SKUPNEGA BRANJA – BEREMO SKUPAJ BO POTEKAL:

  • od 8. septembra (mednarodni dan pismenosti)
  • do 13. oktobra( zaključek Tedna otroka).

Tudi letos želimo spodbuditi mlade bralce sodelovanja pri evropski bralni kampanji EURead (Evropa bere), ki povezuje že obstoječe bralne aktivnosti po vsej Evropi z namenom dviga zavesti o pomembnosti izobraževanja in pismenosti v zgodnjem otroštvu.

Skupni cilj kampanje je dati vsakemu državljanu možnost postati bralec in polno sodelovati v evropski družbi.

V sodelovanju s šolsko knjižnico vas že zdaj pozivam, da se nam pridružite pri 10 minutah jutranjega branja – BRALNI ZAJTRK in mesec posvetite branju, pogovoru o knjigah, bralnim aktivnostim, bralni znački,  obiskom knjižnice …

PRVOŠOLČKI PRVIČ MED KNJIGAMI

V sredo in četrtek so prvošolčki prvič vstopili v prijetno šolsko knjižnico. Spoznali so knjižnico, knjižničarko, največjo, najmanjšo, najdebelejšo knjigo, zgoščenke, slikanice, poučne knjige, enciklopedije, igrače …

Pomerili  so tudi Pepelkin čeveljček, ki ga je izgubila v pravljici in ob koncu za spomin prejeli knjigo Škrat Kuzma dobi nagrado.

Dan je bil živahen, poučen in zelo prijeten.

Vidimo se oktobra.

Dostopnost