E-knjige

E – KNJIGE sBIBLOS

sBiblos ponuja izposojo e-knjig učencem 3. vzgojno-izobraževalnega obdobja (7. – 9. razred) osnovnih šol. Učenci si lahko izposodijo največ 3 e-knjige hkrati. Vsaka e-knjiga je na voljo 30 dni od dneva izposoje. Na mesec si je mogoče izposoditi 10 e-knjig. Učenci morajo biti vpisani v svojo šolsko knjižnico. Za prijavo v sBiblos potrebuješ aktivno AAI identiteto. Za prijavo v sBiblos z AAI identiteto ne potrebuješ akronima tvoje knjižnice niti tvoje knjižnične članske številke.

1. Uradna spletna stran
  2. Kako deluje na različnih elektronskih napravah?
  3. Kratek vodič prijave v servis sBiblos z AAI vpisnimi podatki

E – KNJIGE BIBLOS

BIBLOS je spletno mesto, kjer si lahko izposodite e-knjige, če ste vpisani v splošno knjižnico oz. v Mestno knjižnico Ljubljana

VIDEO NAVODILA ZA IZPOSOJO  PREKO BIBLOSa

DIGITALNA KNJIŽNICA SLOVENIJE

ANGLEŠKE PRAVLJICE ZA OTROKE

PREŠERNOVE POEZIJE

E – PRAVLJICE

SLOVARJI INŠTITUTA ZA SLOVENSKI JEZIK FRANA RAMOVŠA ZRC SAZU

E – KNJIGE ZALOŽBE MLADINSKA KNJIGA

E – KNJIGE ZALOŽBE ZALA

BREZPLAČNA E- KNJIGA ZALOŽBE MORFEM – KORONAVIRUS

SLOVENSKE PRAVLJICE

DOMOZNANSKO GRADIVO

Domoznansko gradivo je gradivo o zgodovini, delu in življenju ljudi iz slovenskih pokrajin.