Državno tekmovanje v igri Med dvema ognjema

V soboto, 1.6.2024, je v Kobilarni Lipica na peščenih igriščih potekalo državno tekmovanje v igri Med dvema ognjema. Našo šolo je zastopalo 51 tekmovalcev v dveh kategorijah, skupno je nastopilo 17 ekip. Četrtošolci so odigrali 4 tekme (1 poraz, 3 zmage) in bili na koncu četrti, petošolci so odigrali 3 tekme (2 poraza, 1 zmaga) in se uvrstili na peto mesto.

Preživeli smo lep dan, za nastope in uvrstitve pa vsem učencem čestitamo,

mentorice Amadea, Nataša, Petra in Nuša

Prvenstvo osnovnih šol Ljubljane za kolesarsko tekmovanje v koloparku – pumptracku

V torek, 28. maja, je v Koloparku Nove Fužine potekalo prvenstvo osnovnih šol Ljubljane za kolesarsko tekmovanje v koloparku – pumptracku.

Učenec Feliks Benedik iz 4.d je v svoji kategoriji osvojil prvo mesto in tako odlično zastopal OŠ Vrhovci.

Za nastop in pogum mu čestitamo!

Ekipno prvenstvo osnovnih šol Ljubljane v športni orientaciji

V sredo, 8. maja je v parku Tivoli in po vznožju Rožnika potekalo Ekipno prvenstvo MOL v orientacijskem teku za osnovne in srednje šole. Tekmovalo je 129 udeležencev v 43 ekipah. V kategoriji učencev sta uspešno nastopili tudi dve ekipi iz OŠ Vrhovci. Učenci iz 8.c Rok Sedej, Matic Butinar Gerjol in Ažbe Urbančič so med šestnajstimi ekipami zmagali, učenci iz 5.c Žiga Sedej, Jaša Virant in Oskar Bočko pa so zasedli deveto mesto. Tako je bila OŠ Vrhovci že drugo leto zaporedoma zastopana na najvišji stopnički tega tekmovanja, pred tem pa je bila na drugem mestu. Rok Sedej pa je zmagal tudi na jesenskem prvenstvu MOL za posameznike, ki je potekalo v centru mesta.

Vsem sodelujočim čestitamo!

Spomladanski kros v Tivoliju

V četrtek, 11.4. 2024, je potekal spomladanski kros za učence od 1. – 9. razreda v parku Tivoli.

Našo šolo je zastopalo lepo število tekačev in tekačic. Nekateri so tudi dosegli odlične rezultate.

4. mesto je osvojila Zarja Zvonc (7.b)

3. mesto sta osvojila Lara Jovan (3.d) in Marcel Mihelič (4.d).

2. mesto so osvojili Aylan Softič (1.b), Lovro Maček (2.d) ter Essien Vaz Fernandez (3.a)

Vsem sodelujočim čestitamo!

KOŠARKA – FINALE DRŽAVNEGA PRVENSTVA (Košarkarski Superšolar)

V torek, 9. aprila 2024, je na II. OŠ Rogaška Slatina potekalo finale državnega prvenstva v košarki za starejše učence. Naša šola je po odlični igri, ter zmagi na prvi tekmi ter nato porazom na drugi, osvojila končno 2. mesto v državi.

Igralcem čestitamo za odličen uspeh!

Končna razvrstitev:

1.    mesto   OŠ 8. TALCEV LOGATEC

2.   mesto   OŠ VRHOVCI

3.    mesto   OŠ VRANSKO – TABOR

4.    mesto   II. OŠ ROGAŠKA SLATINA

Ekipo so na finalu zastopali:

Maks Anderlič 9.b

Žiga Lampret 9.b

Jaša Rahne 9.b

Jan Mai Faletič 9.c

Oskar Jan 9.c

Mark Glogovac 9.c

Rok Pirnat 8.a

Žiga Majc 8.a

JakaTian Kržič 8.a

Lan Paulin Hadžić 8.a

Lev Kocelj Jager 7.c

Svit Motoh 6.c

Jaša Anderlič 5.b

KOŠARKA – starejši učenci (finale zahodne regije)

V sredo, 27. 3. 2024 je na OŠ 8 talcev Logatec  potekal še zadnji turnir v košarki za starejše učence pred velikim finalom, kamor se je naša šola po dveh zmagah ponovno uvrstila.

OŠ DRSKA : OŠ VRHOVCI     57 : 61

OŠ VRHOVCI : OŠ KAŠELJ   59 : 45

Vsem igralcem čestitamo za uspeh.

Finalni turnir 57. Košarkarskega Superšolarja se bo odvijal v torek, 9. aprila 2024 na OŠ ROGAŠKA SLATINA.