Spomladanski kros v Tivoliju

V četrtek, 11.4. 2024, je potekal spomladanski kros za učence od 1. – 9. razreda v parku Tivoli.

Našo šolo je zastopalo lepo število tekačev in tekačic. Nekateri so tudi dosegli odlične rezultate.

4. mesto je osvojila Zarja Zvonc (7.b)

3. mesto sta osvojila Lara Jovan (3.d) in Marcel Mihelič (4.d).

2. mesto so osvojili Aylan Softič (1.b), Lovro Maček (2.d) ter Essien Vaz Fernandez (3.a)

Vsem sodelujočim čestitamo!

KOŠARKA – FINALE DRŽAVNEGA PRVENSTVA (Košarkarski Superšolar)

V torek, 9. aprila 2024, je na II. OŠ Rogaška Slatina potekalo finale državnega prvenstva v košarki za starejše učence. Naša šola je po odlični igri, ter zmagi na prvi tekmi ter nato porazom na drugi, osvojila končno 2. mesto v državi.

Igralcem čestitamo za odličen uspeh!

Končna razvrstitev:

1.    mesto   OŠ 8. TALCEV LOGATEC

2.   mesto   OŠ VRHOVCI

3.    mesto   OŠ VRANSKO – TABOR

4.    mesto   II. OŠ ROGAŠKA SLATINA

Ekipo so na finalu zastopali:

Maks Anderlič 9.b

Žiga Lampret 9.b

Jaša Rahne 9.b

Jan Mai Faletič 9.c

Oskar Jan 9.c

Rok Pirnat 8.a

Žiga Majc 8.a

JakaTian Kržič 8.a

Lan Paulin Hadžić 8.a

Lev Kocelj Jager 7.c

Svit Motoh 6.c

Jaša Anderlič 5.b

KOŠARKA – starejši učenci (finale zahodne regije)

V sredo, 27. 3. 2024 je na OŠ 8 talcev Logatec  potekal še zadnji turnir v košarki za starejše učence pred velikim finalom, kamor se je naša šola po dveh zmagah ponovno uvrstila.

OŠ DRSKA : OŠ VRHOVCI     57 : 61

OŠ VRHOVCI : OŠ KAŠELJ   59 : 45

Vsem igralcem čestitamo za uspeh.

Finalni turnir 57. Košarkarskega Superšolarja se bo odvijal v torek, 9. aprila 2024 na OŠ ROGAŠKA SLATINA.

ODBOJKA – STAREJŠI DEČKI (državno polfinale)

V sredo, 13.3., je potekalo polfinale državnega prvenstva v odbojki za starejše dečke na OŠ Šentjernej. V polfinalni skupini sta nastopali še domača šola Šentjernej ter Osnovna šola Antona Aškerca Velenje.

V pravem navijaškem vzdušju so morali naši fantje priznati premoč obema ekipama z rezultatom 2:0 na obeh tekmah. S tem so osvojili 3. mesto v skupini ter tako zaključili letošnje tekmovanje.

Kljub porazoma so fantje letos dosegli odličen uspeh na kar smo učitelji zelo ponosni ter jim za to iskreno čestitamo!

Ekipa:

Jaka Kostanjšek 9.a

Svit Černigoj 9.b

Anže Kraševec Dervarič 9.b

Vitan Stergar Jaklič 9.c

Domen Stergar Jaklič 8.b

Jonatan Raspet 8.c

Mars David Raspet 8.c

KOŠARKA – starejši učenci (polfinale zahodne regije)

V torek, 13. 2. 2024 je v Idriji v Modri dvorani potekal polfinalni turnir v košarki za starejše učence. Naša šola se je po dveh zmagah v svoji skupini uvrstila v nadaljnje tekmovanje (finale zahodne regije) Košarkarskega superšolarja.

Vsem igralcem čestitamo za uspeh.

Ekipo sestavljajo:

Maks Anderlič 9.b

Žiga Lampret 9.b

Jaša Rahne 9.b

Jan Mai Faletič 9.c

Oskar Jan 9.c

Rok Pirnat 8.a

Žiga Majc 8.a

JakaTian Kržič 8.a

Lan Paulin Hadžić 8.a

Lev Kocelj Jager 7.c

Vid Erpič 7.c

Svit Motoh 6.c

Jaša Anderlič 5.b

Četrtfinale državnega prvenstva v odbojki za starejše dečke

V torek, 13.2., je potekalo četrtfinale državnega prvenstva v odbojki za starejše dečke na OŠ Cvetka Golarja v Škofji Loki. V skupini F sta nastopali še domača šola ter Osnovna šola Komenda Moste.

Naši fantje so se najprej pomerili z domačini ter po napeti tekmi zmagali z 2:1 v nizih. Takoj za tem so suvereno premagali še Osnovno šolo iz Komende (2:0) ter se tako uvrstili v polfinale državnega prvenstva!

Iskrene čestitke fantom!

Ekipa:

Jaka Kostanjšek 9.a

Svit Černigoj 9.b

Anže Kraševec Dervarič 9.b

Vitan Stergar Jaklič 9.c

Domen Stergar Jaklič 8.b

Jonatan Raspet 8.c

Mars David Raspet 8.c

Ljubljansko tekmovanje v skokih z male prožne ponjave

V ponedeljek, 11.12., je v Gimnastičnem centru potekalo tekmovanje v skokih z male prožne ponjave za najmlajše, mlajše in starejše učence in učenke. Našo šolo je zastopalo skupaj 12 učencev ter 2 učenki.

V kategorijah mlajših in starejših učencev je naša šola ekipno osvojila odlično 3. mesto!

Ekipo mlajših učencev so zastopali: Miha Kordeš (4.c), Ambrož Može (4.d), Rok Rep (4.b), Gašper Grabrijan (4.b) in Leon Kalan (4.b).

Ekipo starejših učencev pa so zastopali: Anej Bergant (7.b), Val Povalej (7.b), Sergej Dončić (7.b), Andraž Može (8.a), Maks Penko (8.b), Primož Jamnik (8.b) in Aljaž Živanović (8.b).

Iskrene čestitke vsem nastopajočim!