Skoči na glavno vsebino
Select Page

S tekmovanji smo pričeli v četrtek, 16.3.2023. Učenci od 1.do 7. razreda so tekmovali za Kenguru Vegovo priznanje, učenci 8. in 9.razredov pa za Vegovo priznanje.

Na šolskem nivoju tekmovanja učenci rešujejo naloge izbirnega tipa, ki zajemajo splošno razgledanost, logiko, matematična znanja.

Prejemniki priznanj:
1. RAZRED
Anže Bajec, Aron Bečirhodžić Tuma, Ema Juvan, Svit Lovinčič, Filip Zorman, Maja Aisling Bartolj, Luka Cedilnik, Zala Lončar, Ajda Videnič, Arseniia Andronnikova, Domen Curk, Kristijan Djordjevič, Tian Golec, Jurij Grabrijan, Patrik Kmetec, Lev Podobnikar, Lena Polajnar, Tim Previšič, Tymofii Systsov, Tajda Zavrtanik, Luka Zupančič, Nika Likozar, Mina Trotovšek, Nika Božičković, Sara Čefarin, Emma Dimnik, Nika Hribar, Oskar Jakus, Lev Majcen, Lana Malič, Filip Mijić, Matic Omahen, Jan Pristov, Tibor Sekula, Jan Štirn, Maša Vojinović Sirk, Suzana Aliti, Matija Jaklič, Julija Planinc, Larisa Požarnik, Petra Slapničar, Filip Zdešar, Iris Zulić.
2. RAZRED
Tina Čančula, Matej Verginc, Alen Beširević Zonta, Gaber Juvan, Jaka Otoničar, Sara Rožič Ivić, Domen Metelko, Iva Adlešič, Filip Borštnar, Katarina Strajnar, Tristan Baloh Leban, Lara Jovan, Tine Kožuh Manfreda, Adrijan Meserko, Ula Plahutnik, Iva Podbregar, Maja Ščuka, Liza Amarie Weissenbach, Katarina Šemrov.
3. RAZRED
Vita Farkaš, Jaša Kljun, Jan Rožič, Oto Zorman, Lovro Zalaznik, Gašper Suban, Mia Zupančič, Zarja Bajec, Matej Magdevski, David Štrus, Mia Ule, Noa Aviram Vodišek, Tom Gavrilov, Kiara Furlič, Nika Makarovič, Mila Petan, Mia Lara Rac, Jakob Šalamon.
4. RAZRED
Orion Vanič, Tristan Otoničar, Jaša Virant, Lan Krošelj, Ema Rebernik, Lena Verhovec, Čarna Klemenc, David Nanut, Žiga Sedej, Jaša Videnič.
5. RAZRED
Mark Ucman, Ruben Balkovec, Filip Oven, Vid Sušnik, Mica Gavritović.
6. RAZRED
Matej Strajnar, Naja Bobovnik, Peter Cencelj, Petra Dolinar.
7. RAZRED
Alfred Popovič, Kaja Ucman, Hana Zupančič, Luna Kepa Uhan, Lien Faletič, Žiga Majc, Eva Medved, Nashay Špindler, Pascal Tom Trontelj, Lija Krošelj, Andraž Može, Zala Kušer, Tine Steiner, Miha Zdešar.
8. RAZRED
Lucija Oven, Vesna Bregar Pavlin, Tibor Maček, Ela Biasizzo, Manca Smolčič, Brina Verovnik, Vitan Stergar Jaklič.
9. RAZRED
Jure Steiner, Svit Purič, Taja Katarina Sojar, Kristina Touzery, Gal Doljšak.
Na predmetni stopnji se najboljši učenci v Sloveniji pomerijo v znanju matematike na regijskem in kasneje na državnem nivoju. Na teh stopnjah ni več samo nalog izbirnega tipa, komisija doda tudi težje, klasične, problemske naloge, ki pokažejo, kako so učenci dobri v osvajanju in nadgradnji snovi, ki je predpisana za našo mladino v učnih načrtih.

Na regijsko tekmovanje je bilo povabljenih precej učencev naše šole: 4je šestošolci, kar 13 učencev sedmih razredov, 7 osmošolcev in 5 učencev devetih razredov.

PREJEMNIKI PRIZNANJ NA REGIJSKEM NIVOJU:
6. RAZRED
Naja Bobovnik
7. RAZRED
Andraž Može, Luna Kepa Uhan, Kaja Ucman, Alfred Popovič, Tine Steiner, Lija Krošelj.
8. RAZRED
Ela Biasizzo, Tibor Maček, Vesna Bregar Pavlin, Lucija Oven, Vitan Stergar Jaklič, Brina Verovnik, Manca Smolčič.
9. RAZRED
Jure Steiner, Svit Purič, Gal Doljšak, Taja Katarina Sojar.

Na državni nivo tekmovanja je bilo povabljenih 9 učencev naše šole: eden izmed sedmošolcev, štirje osmošolci in štirje devetošolci. Na tem tekmovalnem nivoju lahko učenci osvojijo srebrno ali celo zlato priznanje.

PREJEMNIKI SREBRNIH PRIZNANJ SO: Ela Biasizzo (8.b), Vesna Bregar Pavlin (8.a), Lucija Oven (8.c), Gal Doljšak (9.a).
PREJEMNIKA ZLATIH PRIZNANJ STA: Jure Steiner (9.a) in Andraž Može (7.a).

Čestitamo prav vsem tekmovalcem!
Zapisala: Jožica Okorn

Dostopnost